کلاچ برقی


کلاچ برقی اتومید

کلاچ برقی يك دستگاه الكترومكانيكي هوشمند است که با نصب آن بر روي خودرو ديگر نيازي به گرفتن كلاچ با پا براي تعويض دنده و يا کلاچ گیری در شروع به حرکت ندارید.
کلاچ هوشمند با قیمت بسیار کمتر از گیربکس اتوماتیک باعث می شود خودرو شما در ترافيك و سر بالايي دقيقا مشابه خودروي دنده اتوماتيك عمل نمايد. همچنین در تمامی مدلها امکان خاموش شدن یا غیر فعال کردن کلاچ برقی تعبیه شده است.
کلاچ برقیهای جدید با نام تجاری ایمورتال کلاچ یا کلاچ برقی اتومید سیستمی برای نیم کلاچ روی شیب با فشردن پدال ترمز دارند و لذا امکان حرکت روی شیبهای تند بدون کمترین عقب روی و با کمترین استهلاک وجود دارد. عموما در آزمون رانندگی پایه دوم نیم کلاچ روی شیب یکی از سوالهای رایج است.

ترافیکهای شهری واقعا کلافه کننده شده است و در این بین هی کلاچ هی ترمز واقعا خسته کننده هست و طاقت و آرامش را از راننده سلب می کند. به این مهم سفت بودن بیش از حد کلاچ خودروهای داخلی را اضافه کنید که گاهی تا دو برابر حد استاندارد است.
همه چیز درباره کلاچ برقی که برای اقدام به خرید لازم دارید، شامل نحوه کارکرد، تفاوت با گیربکس اتوماتیک ، قیمت ، شرایط گارانتی تا نظرات مشتریان ، مزایا و معایب کلاچ برقی و معرفی شرکتهای سازنده ، نحوه نصب ، سفارش خرید و مقالات مفید و کاربردی در این صفحه گنجانده شده است که توصیه می کنیم قبل از اقدام به خرید حتما مطالعه بفرمائید.
در بعضی از جاها بجای کلاچ هوشمند از کلاچگیر برقی استفاده می شود که از دید ما این عبارت به عملکرد سیستم نزدیکتر است. اما از آنجا که اصطلاح کلاچگیر با ذهن مخاطب آشنا نیست از آن استفاده نمی کنیم.
این مقالات حاصل تجربه بیش از 15 سال کار به عنوان نخستین سازنده کلاچ برقی و جعبه دنده اتوماتیک AMT مدل برقی در ایران بوده و سعی شده تا به نحو صحیح خواننده در این مسیر راهنمائی شده و با مطالب کلیدی کلاچ برقی آشنا شود.
از آنجا که حجم مقالات زیاد است، به منظور راهنمایی شما در ادامه فهرست دقیق مطالب درج شده و پس از پایان هر مطلب با لینک درج شده این امکان را دارید تا به ابتدا برگشته و مجددا از فهرست مطلب مورد علاقه خودر را انتخاب نمائید.

باعث امتنان ما خواهد بود تا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را در پست به آدرس زیر در خصوص این صفحه و مطالب مندرج در آن اعلام فرمائید. در خصوص شرکتهای سازنده و یا نمایندگیهای نصب نیز چنانچه مطلبی باشد، در بخش پستها با کمال میل درج خواهیم نمود.


logo-samandehi

کلاچ برقی چیست؟ - کلاچ اتوماتیک چیست؟ - کلاچ هوشمند چیست؟

کلاچ هوشمند ازچهار قطعه اصلی عملگر برقی کشنده کلاچ، واحد کنترل، سردنده و دسته سیم و اتصالات جانبی تشکیل شده و کلاچ برقی را با نام کلاچ اتوماتیک یا کلاچ هوشمند هم می شناسند. اما هر نامی را که بر آن بگذاریم در نهایت کار کلاچ برقی ، اتوماتیک شدن کلاچ گیری در رانندگی و خودرو تبدیل به یک خودرو نیمه اتوماتیک می باشد.
کلاچگیر برقی یا کلاچ اتوماتیک در واقع دو کار مهم انجام می دهد؛ اول اینکه با فشار یک شاسی کلاچ خودرو را می گیرد و دوم اینکه رها سازی کلاچ را بصورت اتوماتیک و هوشمند انجام می دهد.


سردنده ایمورتال کلاچ هوشمند
سردنده ایمورتال کلاچ هوشمند

◄ فهرست

تاریخچه مختصر کلاچ اتوماتیک

سیستم کلاچ اتوماتیک یا همان کلاچگیر برقی اولین بار در سال 1993 توسط شرکت خودروسازی BMW بر روی خودرو مدل انگلیسی ALPINA-B12 نصب گردید که مورد استقبال طیف وسیعی از مشتریان شرکت قرار گرفت. در ایران سیستم ابتدا از طریق ایران خودرو و با خرید از یک شرکت آلمانی وارد کشور شد و سپس بصورت همزمان دو شرکت داخلی کامیاب و ایران کلاچ در سال 1386 تولید محصول را با پمپهای کشنده ترکیه ای و آلمانی و در طی قراردادی با شرکت پارس خودرو شروع کردند. شرکتهای سورین سپنتا و اهاکو نیز با یک اختلاف زمانی تولید محصول را شروع کردند.
در سال 1392 شرکت اتاکو با سیستم بسیار شبیه به اهاکو و توسط مدیر فروش سابق اهاکو تشکیل شد. از سال 1394 شرکت کمو با طرح کلاچ غیر برقی تولید محصول را شروع نمود.
طبق بررسیها در حال حاضر شرکتهای سورین سپنتا و کامیاب فعالیت خود را متوقف نموده اند.
..ادامه مطلب


			کلاچ-برقی-ایمورتال-1
کلاچگیر برقی ایمورتال

◄ فهرست

کلاچ اتوماتیک - کلاچ هوشمند

کلاچگیر برقی را گاهی کلاچ اتوماتیک یا کلاچ هوشمند می نامند. حتی بعضی افراد نام کلاج برقی یا کلاج اتومات یا حتی کلاژ برقی، کلاچبرقی و کلاچ اتوماتیک هوشمند را به محصول کلاچگیر برقی داده اند.
اما در واقع همه اسامی به نوعی اشاره های درستی به کلاچگیر برقی هستند چرا که کلاچ برقی پروسه رهاسازی کلاچ خودرو را بصورت کاملا هوشمند و اتوماتیک انجام می دهد و در واقع نامهای کلاچ اتوماتیک و کلاچ هوشمند خطابهای درستی خواهد بود.
کلاچگیر برقی یا کلاچ اتوماتیک پروسه رها سازی کلاچ را اتوماتیک می کند ولی کماکان گرفتن کلاچ با فرمان راننده بوسیله شاسی نصب شده روی سردنده خواهد بود.
دامنه ای بنام کلاچ اتوماتیک.com نیز در گذشته دیده شده بود که چندان در جلب نظر گوگل google برای کسب بازدید و رئویت موفق نبود.

کلاچ هوشمند برقی با کلاچ هوشمند اتوماتیک یا اتومات چه فرقی دارد؟

کلاچ هوشمند برقی با کلاچ هوشمند اتوماتیک یا کلاچ هوشمند اتومات هیچ فرقی ندارند و اسامی همه اشاره به همان کلاچ اتوماتیک یا کلاچ هوشمند دارند. هرجند نوعی از کلاچهای اتوماتیک غیر برقی نیز وجود دارند.

کلاچگیر برقی اتوماتیک یا کلاچ برقی هوشمند چیست؟

همان کلاچ برقی هست و صفتهای اتوماتیک و هوشمند جزء ذاتی کلاچهای برقی می باشد. همانطور که گفته شد تمامی کلاچهای برقی در زمینه رهاسازی کلاچ بصورت هوشمند کار می کنند و فرد رهاسازی کلاچ در کلاچهای برقی بصورت کاملا اتوماتیک انجام می شود.


کلاچ برقی اتومید-مجموعه
کلاچ برقی اتومید - مجموعه

◄ فهرست

کلاچ هوشمند بوش آلمان ، کلاچ برقی بوش چیست؟

کلاچ اتوماتیک بوش آلمان یا کلاچ اتوماتیک فابریک معتبرترین نامهای داخلی کلاچ اتوماتیک هستند. اما مناسبت نامگذاری چیست؟
از آنجا که ایران کلاچ از سالها قبل از عملگرهای کشنده بوش آلمان در ساخت کلاچگیر برقی استفاده می کند و به خاطر منافع اندک از قطعات ضعیف تر استفاده نمی کند، همچنین به دلیل کیفیت فوق العاده سیستمها و گارانتی تعویض بی قید و شرط بسیار ارزشمند 50 ماهه، در بازار قطعات خودرو سیستمهای ایمورتال کلاچ برقی و کلاچ برقی اتومید را بنام کلاچگیر برقی با موتور بوش آلمان و یا به اختصار کلاچ اتوماتیک هوشمند بوش می نامند.
بدلیل اسقبال بی نظیر هموطنان از محصولات ایران کلاچ و کلاچ برقیهای ساخته شده با موتور بوش آلمان، متاسفانه برخی افراد و شرکتهای متقلب حتی بطور رسمی در آگهیهای خود، محصولات خود را تولید شده با موتور بوش آلمان می نامند تا بتوانند باعث فریب مشتری شوند.
از آنجا که گارانتی کلاچ برقیهای با موتور بوش آلمان تمام از طریق سایت و با اخذ تمامی مشخصات شما انجام می گیرد، لذا قبل از نصب هم از طریق سایت ایمورتال کلاچ از صحت نمایندگی نصاب اطمینان حاصل کنید و هم از نصاب کارت گارانتی چاپی و اخذ شده از سایت رسمی ایمورتال کلاچ را بخواهید.

صادرات کلاچگیر برقی با عملگر کشنده بوش آلمان

ایران کلاچ از سال 1391 تا کنون محصولات خود را به کشورهای عراق و ترکیه صادر نمود. حتی طی قراردادی از طریق کمپانی زمزم عراق روی تعداد زیادی از قطعات صفر کیلومتر پراید در عراق، کلاچ هوشمند را نصب نمود..

تائیدیه شرکتهای خودرو سازی

از ابتدای تولید کلاچ هوشمند تا کنون تنها شرکتی که توانسته مجوز خودروسازی جهت نصب آپشن کلاچ برقی در ایران را بدست آورد، شرکت نگین فن آور شریف با برند ایران کلاچ می باشد.

◄ فهرست

کلاچ برقی چگونه کار میکند؟ - کلاچ اتوماتیک چگونه کار میکند؟

عملکرد کلاچ اتوماتیک یا کلاچ هوشمند براساس پردازش اطلاعات دریافتی از درخواست راننده ی خودرو ( تحریک پدال های گاز و ترمز) و سیگنال های متعارف خودرو (دور موتور و کیلومتر)، با استفاده از واحد کنترل کامپیوتری مجهز به میکرو کنترلر و نرم افزار خاص عملکرد کلاچگیر برقی صورت می گیرد.
در سیستم کلاچ هوشمند فقط عمل کلاچ گیری اتوماتیک انجام می‌شود و عمل تعویض دنده به صورت دستی و توسط راننده انجام می‌شود، هم افزایش دنده و هم معکوس کردن را خود راننده انجام می‌دهد.
راننده برای کلاچ گیری شاسی روی دسته دنده کلاچگیر برقی را فشار می‌دهد و خودرو را در دنده ۱ قرار می‌دهد و سپس پدال گاز را فشار می‌دهد . خودرو مثل یک ماشین اتوماتیک شروع به حرکت می کند. پس از آن برای هر تعویض دنده شاسی را در حین تعویض دنده فشرده ودنده را جا می زنیم بعد شاسی را رها کرده و سیستم بصورت هوشمند کلاچ را رها می کند.
کلاچ هوشمند هنگام بالا رفتن از شیبهای ملایم و تند(مدلهای پیشرفته کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی) بدون عقب روی و یا زمان ترمز ناگهانی در سرعت‌های بالا از خاموش شدن خودرو جلوگیری می کند.


عملگر یونیورسال ایمورتال کلاچ
عملگر مدل یونیورسال ایمورتال کلاچ

◄ فهرست

مزایا و معایب کلاچ برقی - نظرات کلاچ هوشمند

مزَایای کلاچ هوشمند - کلاچ برقی خوبه یا نه - کلاچ اتوماتیک خوب یا بد

بدون شک بهترین راه جهت خلاص شدن از شر کلاچ گیری در ترافیکهای سنگین شهری ، خریدن یک خودرو گیربکس اتوماتیک لوکس و گران قیمت است. اما اگر خرید چنین محصولی در توان ما نباشد، یا نتوانیم با مصرف سوخت زیادتر و استهلاک و هزینه تعمیر و نگهداری بیشتر خودورهای گیربکس اتوماتیک کنار بیائیم، بدون شک کلاچگیر برقی تنها گزینه معقول موجود خواهد بود.
مخصوصا وقتی به این فکر کنید بطور متوسط نیروی مورد نیاز جهت کلاچ گیری در خودروهای بازار داخلی حدود دو برابر خودروهای گیربکس دستی روز دنیاست.
پس اگر بخواهیم در یک جمله بگوئیم کلاچ هوشمند خوبه یا نه و یا به عبارت دیگر کلاچ اتوماتیک خوب یا بد؟ پاسخ واضح ما این هست که البته کلاچگیر برقی خوب است ولی کلاچ هوشمند هم مثل هر کالای دیگر خوب و بد و با کیفیت و بی کیفیت دارد.
در حال حاضر چندین شرکت داخلی تولید محصول کلاچ اتوماتیک خودرو را در دستور کار دارند و بعضی از آنها نیز چندین مدل کلاچ اتوماتیک می سازند. جهت خرید کلاچگیر برقی بسیار دقت کنید.
هم محصولات خوب وجود دارد و هم محصولات با کیفیت پائین و متوسط. شرایط تحریمی البته بسیار موثر بوده ، برخی شرکتها توان واردات لازم را نداشته و بناچار برخی قطعات نه چندان مناسب جایگزین کرده اند. برخی نیز در واردات قطعات اصلی مورد نیاز کماکان موفق بوده اند.
در این بین آنچه می تواند خیال شما را به عنوان مشتری راحت کند. مدت و شرایط گارانتی و شبکه خدمات پس از فروش بوده و در حال حاضر محصول ایمورتال کلاچ برقی ایران کلاچ با 50 ماه گارانتی تعویض برد و موتور کلاچ هوشمند و با بیش از 200 شعبه در سراسر کشور ، به اعتقاد اکثر کارشناسان امر بهترین و مناسبترین محصول کلاچگیر برقی بازار است.


عملگر نصب مستقیم ایمورتال کلاچ
عملگر نصب مستقیم ایمورتال کلاچ

◄ فهرست

معایب کلاچ هوشمند - عوارض کلاچگیر برقی - عیب کلاچ هوشمند

همانطور که اکثر صاحب نظران عرصه آپشن و خصوصا فعالان کلاچ اتوماتیک در کشور مستحضر هستند، جعبه دنده های برقی و مکانیزمهای کلاچ اتوماتیک از نو آوریهای ارزنده صنعت خودرو در بخش انتقال قدرت در سالهای اخیر خصوصا در داخل کشور بوده است.
اگرچه کلاچ اتوماتیک خواص بسیار مناسبی برای کاربران دارد، اما در سالهای گذشته رشد فناوری در داخل و خارج کشور چندان موفق نبوده و فراگیری محصول کلاچ اتوماتیک بسیار کمتر از چیزی است که متصور بود.
حتی برخی شرکتهای فعال در این عرصه در سالهای گذشته اقدام به تبلیغات تلویزیونی و اطلاع رسانی عمومی نمودند ولی به مثابه چوبی که خیس باشد، جرقه تبلیغات گسترده نیز چندان کارگر نبود و آتشی از استقبال ایجاد ننمود.
بطور قطع حمایت خودروسازان در سطح جدی می توانست کمکهای بیشتری جهت رشد محصول باشد، ولی علی رغم اعطای تائیدیه تولید این آپشن به یکی از تولید کننده ها، عملا رشد فزاینده ای مشاهده نشد. برخی از دلایل عدم حمایت، داخلی بودن فناوری و عدم اطمینان کامل به آن و متاسفانه وجود نمونه های ناصحیح و عملکرد نادرست در محصولات عرضه شده می باشد.
در واقع اگر منطقی نگاه کنیم، شاید بتوان گفت اگرچه بسیاری از مشتریان از نصب محصول کلاچ اتوماتیک راضی هستند ولی درصد عدم رضایت هم پایین نبوده و شاید مهمترین مانع رشد محصول همین عدم رضایت باشد.
بیشترین لطمه کامل نبودن فناوری را شاید خود سازندگان به محصول زدند؛ آنجا که هیچگاه دست به عرضه انبوه این کالا نزدند، چرا که خود نیز نگران عدم نتیجه گیری مناسب بودند.
پاشنه آشیل تمامی شرکتها مسلما در مکانیزم کشنده خلاصه می شود. به طور خلاصه می توان عیوب مکانیزمهای کشنده تمام شرکتهای سازنده را در موارد زیر خلاصه نمود:
- نبودن موتور مناسب جهت استفاده در عملگر کشنده.
در توضیح بند بایستی عنوان شود در این خصوص سازندگان به دو گروه تقسیم می شوند. گروهی با موتور برف پاک کن داخلی عملگر کلاچ برقی می سازند، که عمده مشکل آن قدرت کم و شکستن دنده های گیربکس می باشد. انواع دیگر از عملگر کلاچ اتوماتیک توسط ایران کلاچ با موتورهای بوش آلمان نیز که با نام سیستم اتومید در سالهای قبل تولید شد. اما علی رغم وجود سیگنالهای خوب متاسفانه رشد مورد انتظار کماکان مشاهده نشد. دلیل امر نیز عدم وجود تعداد بیشتر موتورهای کشنده بوش آلمان با طرح مذکور در بازار لوازم یدکی داخلی می باشد.
- کم بودن کورس کلاچ گیری در برخی مکانیزمها تا حدود 20 میلیمتر یکی از ایرادهای مهم کلاچهای برقی است که بسیار خطرناک هست. در این مدل از کلاچهای برقی پس از نصب سیستم یا سیم کلاچ زیادی سفت شده و به دیسک و صفحه آسیب می رسد و یا بدلیل کورس کم عملگر کلاچ هوشمند به ماهکها و برنجی گیربکس آسیب می رساند.
- استفاده از فنرهای کششی جهت کمک به موتورهای کشنده عملگرها یکی از اشتباهات مهلک طراحی در بعضی از انواع کلاچهای اتوماتیک می باشد؛ حد تسلیم (شکستن یا خرابی )فنرهای کششی نزدیک به دو برابر سریعتر از فنرهای فشاریست. به این مساله جای کم و نیروی زیاد و همچنین کورس زیاد فنر کششی را اگر اضافه کنید، طراحی کششی چنین فنری جهت عمر بینهایت غیر ممکن بوده و لذا همانگونه که می دانیم فنر مذکور به یک قطعه مصرفی عملگرهای کلاچگیر برقی در این مدلها تبدیل شده است.
- وجود تعداد زیادی دیسک و صفحه های غیر استاندارد در بازار خودرو داخلی که عملا گاهی نیروی لازم برای کشش کلاچ به دو برابر حد استاندارد خود می رسد، از دلایل مهم عدم توفیق مکانیزمهای کشنده کلاچ هوشمند می باشد.
همانگونه که قبلا نیز در همین نوشتار گفتیم، ساختار ایمورتال کلاچ تا حد زیادی مشکلات فوق را برطرف نموده. اما چگونه؟
- کاهش فشار دیسک و صفحه به 30 درصد قبل با مکانیزم بادامکی هوشمند
- حذف فنر کشنده به دلیل نیروی کم مورد نیاز جهت کشش کلاچ و عدم نیاز به نیروی کمکی
- استفاده از موتور قدرتمند و بادوام بوش آلمان کاملا ضد آب که خوشبختانه بدلیل اینکه تامین آن نیز بسیار ساده بوده و در اکثر مدلهای رایج تولیدی بنز و بی ام دبلیو بکار می رود، مشکل تامین نیز ندارد.
- کورس کلاچ گیری 3 سانتیمتر که ایده آل برای انواع خودروهای مختلف می باشد.
با این اوصاف به دلیل عمر بیشتر، قیمت مناسب و امکان تولید با تیراژ بالا، پیش بینی رفع نواقص گذشته کلاچهای برقی متصور بوده و امید زیادی جهت توسعه فراگیر محصول ایمورتال کلاچ برقی وجود دارد.


نصب ایمورتال کلاچ برقی روی پژو 405
نصب ایمورتال کلاچ برقی روی پژو 405

◄ فهرست

تجربیات کلاچ اتوماتیک - کلاچ برقی نی نی سایت

در خصوص خرید هر کالایی بررسی تجربیات مشتریان و نظرات آنها اهمیت بسزایی دارد، اما متاسفانه در بازار فضای مجازی خودرو به این مهم تعدی شده و بسیاری با این تکنیک سایتهای وابسته به خود ایجاد نموده و ضمن هزینه های هنگفت سعی در افزایش رتیه آنها می نمایند.
در ادامه بخشهایی جهت نظرسنجی و یا نظر دهی در سایتها ایجاد نموده و یا صرفا مطالب خود را درج می نمایند و یا اگر مطالب مخاطب را درج نمایند، سعی می کنند مطالب مثبت را درج نموده و انتقادات را نیاورند. لذا در این شرایط خریدار دچار سردرگمی می شود.
از آنجا که وب سایتهای نظر دهی مختلفی در حال حاضر وجود دارد، پیشنهاد می شود جهت مطالعه نظرات واقعی مشتریان به این سایتها مراجعه نمائید. در این بین پیشنهاد ما مطالعه مطالب مندرج در وب سایتهای آزادی همچون نی نی سایت می باشد و یا موارد مشابه که برای مشتری و شرکتهای تولیدی فرصتهای برابر جهت اعلام نظرات وجود دارد و هیچ کدام از شرکتهای کلاچ برقی نمی توانند با فریب مشتریان نظرسنجیهای گزینشی یا سلیقه ای راه بیندازند و یا همچون اینستاگرام مشتری را بلاک کنند و یا نظراتش را پاک کنند.


نصب ایمورتال کلاچ برقی پراید
نصب ایمورتال کلاچ برقی پراید

◄ فهرست

بهترین برند کلاچ برقی - بهترین مارک کلاچ اتوماتیک - بهترین مدل کلاچ هوشمند

پارامترهایی که ما جهت انتخاب بهترین محصولات در نظر گرفتیم شامل موارد زیر می باشد::
- کلاچگیر برقی در درجه اول باید به خوبی در همه شرایط کار کند و کیفیت مناسب داشته باشد.
- کلاچ اتوماتیک باید دوام خوب با توجه به فشار زیاد به محصول خصوصا با وجود کیفیت کم دیسک و صفحه خودروهای داخلی داشته باشد. در این خصوص پارامتر گارانتی یا همان اطمینان سازنده مساله مهمی هست.
- آپشنهای متعددی داشته باشد.
- شبکه سرویس و خدمات شرکت سازنده وسیع باشد.
- قیمت قابل قبول با توجه به امکانات

انتخاب بهترین کلاچگیر برقی با توجه به پارامترها

بهترین کلاچ برقی از لحاظ دوام و گارانتی

از منظر گارانتی بهترین محصول حال حاضر بازار داخلی ایمورتال کلاچ هوشمند ایمورتال با 50 ماه گارانتی می باشد.

بهترین مارک کلاچگیر برقی از لحاظ خدمات و سرویسها

از منظر شبکه خدمات ایمورتال کلاچ شرایط مناسبی از لحاظ دسترسی به شبکه خدمات قرار دارند. در این حالت امکانات ویژه ای ایمورتال کلاچ برقی دارد که خود را از بقیه متمایز می کند. ایمورتال کلاچ دارای یک وب سایت حرفه ایست که به تمامی نصابهای کشور و حتی مشتریان کد کاربری و رمز عبور اختصاص می دهد. کارت گارانتی از طریق سیستم و پس از ثبت فاکتور فروشنده بصورت اتوماتیک در کارتابل مشتری قرار می گیرد. نرم افزار کاربری موبایلی آن امکانات فوق العاده ای دارد که خدمات خصوصا در شرایط اضطراری را فوق العاده آسان می کند.

بهترین کلاچ برقی از لحاظ کیفیت کارکرد

تستهای متعدد درگ برای نمایش حرکتهای بین دنده ای و حرکت عالی در شروع به حرکت که در چالش شروع حرکت با دنده 5 نشان داده شده است.

بهترین کلاچ اتوماتیک از منظر آپشنهای ویژه

از منظر آپشنهای مختلف دو محصول ایمورتال کلاچ برقی به لحاظ دارا بودن آپشنهای مختلف تشخیص شیب جاده ، مود پارک، مود سرازیری و سردنده بک لایت دار و قفل کودک و اتصال به گوشی موبایل از بقیه مدلها سر هستند.

مقرون به صرفه ترین کلاچگیر برقی

با لحاظ موتور کشنده بوش آلمان در حال حاضر ایمورتال کلاچ ارزانترین نوع کلاچ برقی است.


				کلاچ-برقی-ایمورتال-2
کلاچ برقی ایمورتال

◄ فهرست

هزینه خرید کلاچ هوشمند - فروشگاه کلاچ اتوماتیک هوشمند دیجی کالا – کلاچ اتوماتیک دیوار

هزینه نصب کلاچ برقی - خرید کلاچ اتوماتیک هوشمند

قیمت کلاچگیر برقی نیز طی سالهای گذشته تابع قیمت دلار بوده ، البته از آنجا که بخش قابل توجهی از این سیستم تولید نیروی کار داخل می باشد ، این محصول تحت شرایط رقابت چندان نتوانسته همپای دلار پیش برود..


نصب ایمورتال کلاچ برقی پراید
نصب ایمورتال کلاچ برقی پراید

◄ فهرست

فروش اقساطی کلاچ برقی – فروش قسطی کلاچ اتوماتیک هوشمند

با توجه به شرایط اقتصادی در حال حاضر تقریبا تمامی برندهای کلاچ برقی محصولات خود را بصورت قسطی به مشتریان می فروشند. معمولا وقتی شما به نمایندگی زنگ بزنید و از شرایط فروش اقساطی بپرسید متوجه می شوید که همه شرایط فروش اقساطی دارند. اما با توجه به عدم وجود ابلاغیه مناسب و اطلاعیه لازم و عدم اطلاع رسانی درست بصورت سلیقه ای اجرا می شود.
در این بین سیستماتیک ترین فروش اقساطی کلاچ هوشمند توسط ایمورتال کلاچ انجام می گیرد. ایمورتال کلاچ رسما در سایت خود شرایط فروش اقساطی را درج نموده ، این مدل سیستماتیک عمل کردن چه برای فروش اقساطی کلاچ اتوماتیک چه برای سایر امورات کلاچ هوشمند در بین تمامی شرکتهای تولید کننده کلاچ برقی بی نظیر هست.

◄ فهرست

قیمت کلاچ برقی – قیمت نصب کلاچ اتوماتیک هوشمند – مدت گارانتی کلاچ برقی

اعلام لیست قیمت کلاچ هوشمند کمک شایانی به انتخاب صحیح مشتریان کلاچ اتوماتیک می نماید.

قیمت کلاچ برقی خودرو سیستم ایمورتال

ایمورتال کلاچ در وب سایت خود لیست دقیق قیمت نصب کلاچ برقی ایمورتال را جهت انواع خودورها اعلام نموده ، همچنین شرایط دقیق گارانتی شامل 50 ماه ماه گارانتی تعویض موتور وبرد عملگر را اعلام کرد.


سردنده کرم رنگ اتومید
سردنده کرم رنگ اتومید

◄ فهرست

کلاچ هوشمند دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا یکی از بزرگترین مراکز خرید و فروش اینترنتی کالا در کشور ماست. از این رهگذر در سالهای اخیر علاوه بر فروشگاهها و نمایندگیهای مجاز حقیقی تعدادی نمایندگی در محیط مجازی و از جمله فروشگاه دیجی کالا ایجاد شد.
در این بین فروشگاه اینترنتی هند کنترل از معتبرترین فروشگاههای دیجی کالا در خصوص آپشن خودرو و خصوصا کلاچ برقی می باشد. فروشگاه هند کنترل زیر نظر کلاچ اتوماتیک آزادی از عاملیتهای توزیع ایران کلاچ فعالیت دارد.

کلاچ اتوماتیک آزادی

یکی از عاملیتهای توزیع و پخش ایران کلاچ، فروشگاه کلاچ اتوماتیک آزادی می باشد. که شعبه مجازی آن نیز با عنوان فروشگاه هند کنترل در دیجی کالا فعالیت دارد. با خرید از دیجی کالا کلاچ برقی به آدرس پستی خواسته شده ارسال و بر اساس شهر محل اقامت، لیست نصابهای کلاچ برقی مرتبط با کلاچ اتوماتیک آزادی مشخص و با هماهنگی با نصاب محصول کلاچ برقی مطابق رویه های استاندارد ایران کلاچ روی خودرو نصب خواهد شد.

◄ فهرست

خرید و فروش کلاچ برقی دست دوم

وب سایتها و اپلیکیشنهای گوناگونی در حال حاضر در کشور جهت خرید و فروش کالاهای نو و دست دوم وجود دارد. در اکثر اپلیکیشن ها بازار خرید و فروش کلاچ هوشمند، داغ داغ بوده و بسیاری از نمایندگیهای فروش کلاچ برقی شرکتهای مختلف در این برنامه ها از جمله در برنامه دیوار و شیپور تبلیغ درج می نمایند. افرادی نیز اقدام به فروش کالاهای دست دوم خود می کنند.
اگر در محیط گوگل عبارت کلاچ برقی دیوار یا کلاچ اتوماتیک شیپور را جستجو کنید، موارد متعدد آگهیهای مربوط به کلاچ هوشمند خواهید یافت، که برخی نمایندگی فروش شرکتهای سازنده کلاچ برقی بوده و برخی نیز اقدام به فروش کالای دسته دوم می کنند.
برای خرید کالای نو از طریق وب سایت دیوار پارامترهای مهم قطعا قیمت و کیفیت محصول کلاچ هوشمند بوده، شاید از این مهمتر مدت و شرایط گارانتی شرکت سازنده کلاچ هوشمند باشد.
با توجه مشاهده موارد متعدد کلاهبرداری به هیچ وجه کارت گارانتی کاغذی قبول نکنید. گارانتی وقتی معتبر و قابل استناد حقوقی که از طریق شرکت سازنده مشخصات برد و عملگر کلاچ هوشمند و اطلاعات خودرو شما در آن بصورت چاپی و یا اینترنتی درج شده باشد.
در صورت وجود گارانتی معتبر چاپی از سایت که مشخصات شما و کلاچ برقی و خودرو در آن بصورت تایپی ثبت شده باشد، آنگاه مدت گارانتی مهمترین پارامتر هست. در واقع مدت گارانتی نشان دهنده میزان اعتقاد شرکت سازنده کلاچ هوشمند به محصول تولیدی خود می باشد.
اما اگر تصمیم دارید به هر دلیل کلاچ برقی دست دوم بخرید به این نکات توجه نمائید:
- برخی از محصولات موجود در بازار دارای گارانتیهای کوتاه مدت کمتر از 2 سال هستند و قبل از خرید از شرکت سازنده مانده گارانتی را استعلام کنید. این موضوع خصوصا برای محصولاتی که با مواد اولیه ارزان و دم دستی ساخته شده اند بسیار حساستر بوده هست.
- اگر به دلیل مشکلات اقتصادی و یا فنی بودن ، خودتان می خواهید اقدام به نصب کنید مراقب باشید اطلاعات در مورد نصب محصول در اینترنت و صفحات مجازی باشد. از برخی شرکتهای تولیدی با سابقه کم حتی نمی توانید یک عکس از عملگر یا برد در اینترنت بدست آورید
- گول عناوین تحت لیسانس را نخورید.
در حالی که ما تحت شدیدترین تحریمهای ظالمانه از سال 1388 به بعد بوده ایم. عناوین تحت لیسانس که نشان از همکاری یک شرکت ایرانی و اروپایی آن هم به آشکارا دارد، مضحک و صرفا جنبه کلاه برداری دارد.
- در خرید کالای دست دوم و یا فاقد گارانتی حتما به برند مواد اولیه خصوصا موتور کشنده دقت کنید.

◄ فهرست

لوازم یدکی کلاچ اتوماتیک را از کجا بخریم؟

جهت خرید لوازم یدکی کلاچ برقی به چند مساله توجه داشته باشید:
- اول اینکه اگر کلاچ هوشمند گارانتی دارد، فقط از طریق شرکت سازنده کلاچ هوشمند و نمایندگیهای مجاز اقدام به رفع عیب محصول نمائید. در غیر اینصورت گارانتی کلاچ برقی شما ابطال خواهد شد.
- دوم در صورتی که گارانتی محصول تمام شده ، هم می توانید از طریق نمایندگیهای فروش و خدمات پس از فروش اقدام نمائید و هم شخصا سفارش دهید.
سیستمهای با عملگر بوش آلمان به واسطه قدرت بسیار زیاد عملگرشان خرابی خاصی ندارند و نهایتا هر چند سال یکبار لازم است تا سیم کلاچ عملگر را تعویض نموده و یا کلکتور موتور کشنده را تمیز نمائید؛ برای تمیز کردن کلکتور موتور کشنده از سمباده نرم صافکاری 1500 استفاده کنید.
موتور کشنده در مکانیزمهای طرح ولئو عینا همان موتور برف پاک کن پیکان بوده، فقط لازم است در پوش موتور را باز نموده و جای سیم دور تند با منفی عوض شود. اگر خودتان هویه ندارید، به یک مغازه تعمیرات موبایل یا تلویزیون مراجعه نمائید و از ایشان بخواهید تا سیم دور تند را با منفی مشترک موتور برف پاک کن جابجا کند.

◄ فهرست

مقالات کلاچ برقی

نرم کننده کلاچ و میزان تطابق با استانداردهای خودرویی

اتومید همان نیم کلاچ امتحان رانندگی

◄ فهرست

جدیدترین کلاچ برقی

ایمورتال کلاچ برقی محصول ایران کلاچ

ایران کلاچ شاخه کلاچ هوشمند جدیدی ایجاد نمود و نام آن را ایمورتال کلاچ نامگذاری کرد. ایمورتال کلاچ در دو ماه اول تولید خود به یکباره در صدر محصولات تولیدی قرار گرفت و حتی کارشناسان زیادی از جمله نمایندگیهای برندهای رقیب روی محصول صحه گذاشتند و از آن به عنوان گمشده بازار کلاچ هوشمند حتی در سطح جهانی یاد کردند. اما راز این سرعت پیشرفت و موفقیت بزرگ را در مثلث موفقیت ایمورتال کلاچ می توان جستجو نمود:
- موتور پرقدرت بوش آلمان که در عین قدرت سه برابر موتورهای ایرانی سرعت حرکت آن نیز دو برابر بوده ، خیلی ساده یعنی ایمورتال کلاچ موتوری با قدرت 6 برابری محصولات با موتور داخلی مخصوص برف پاک کن پیکان دارد.
- مکانیزم هوشمند بادامک پیشرفته برای نخستین بار در سطح بین المللی که باعث کاهش بسیار زیاد فشار و افزایش سه برابری دقت کلاچ برقی شده و در نهایت منجر به گارانتی تعویض بی قید و شرط 50 ماه برد و موتور کشنده شده..
- آپشن های فوق العاده شامل ریموت درب بازکن، سیستم تشخیص شیب، دزدگیر کدینگ و بلو آیز جهت اتصال کلاچ برقی به گوش موبایل و سردنده زیبای اتومید با بک لایت و چراغهای نشانگر

◄ فهرست

کلاچ خودرو - صفحه کلاچ خودرو - صفحه کلاچ گیربکس

کلاچ چیست؟ - آشنایی با کلاچ ماشین

کلاچ اصطکاکی خشک متشکل از دو قطعه صفحه کلاچ و دیسک در خودروهای با گیربکس دستی یا گیربکس اتوماتیک AMT نقش مهمی در پروسه حرکت خودور بر عهده دارد. کلاچ اصطکاکی ماشین در واقع باعث می شود هر زمان راننده تمایل دارد، گیربکس یا جعبه دنده ماشین از موتور ماشین قطع شود تا مثلا راننده بتواند دنده های ماشین را تعویض نماید.
همچنین در خودورهای گیربکس اتوماتیک AT نیز نوع دیگری از کلاچ تر وجود دارد که با نیروی روغن کار می کند و مکانیزم آن با کلاچهای اصطکاکی خودروهای با گیربکس دستی کلا متفاوت است.

◄ فهرست

آیا گیربکس اتوماتیک صفحه کلاچ دارد؟ آیا ماشین اتوماتیک کلاچ دارد؟

در پاسخ به سوال باید گفت بله در گیربکسهای اتوماتیک AMT از کلاچهای خشک اصطکاکی معمولی و همچنین نوع خاصی از سیستم دو کلاچه بنام DCT به عنوان مثال در خودرو جک اس فایو استفاده می شود. لذا این نوع گیربکسهای اتوماتیک صفحه کلاچ دارند.
در سیستمهای اتوماتیک مدل قدیمی تر بنام AT نیز نوع کلاچ روغنی وجود دارد که در موارد لزوم با تلف کردن انرژی موتور می تواند به کنترل حرکت توسط راننده کمک کند.

◄ فهرست

کلاچ برقی یا تغییر گیربکس به اتوماتیک؟


گیربکس-اتوماتیک-AMT
گیربکس-اتوماتیک-AMT

از آنجا که ترافیک‌های سنگین این روز‌ها در شهر‌های بزرگ به امری عادی و اجتناب‌ناپذیر در زندگی ما بدل شده که خواسته یا ناخواسته همه ما با آن سر و کار داریم و موضوع زمانی آزار‌دهنده می‌شود که خودرو شخصی ما فاقد گیربکس اتوماتیک باشد و در ترافیک‌های طولانی و خسته‌کننده مجبور به گرفتن مکرر پدال کلاچ خودرو باشیم...
..ادامه مطلب

◄ فهرست

کلاچ اتوماتیک ایران کلاچ

شرکت بازرگانی دانش محور تبدیل خودرو امیری سه مدل کلاچ اتوماتیک اتکو و کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی را تا کنون تولید کرده ، با توجه با اینکه کلاچ اتوماتیک اتکو برای داشتن محصول سطح پائین هم رده محصولات سایر شرکتهای اتاکو اهاکو طراحی شده و اخیرا شرکتهای تولید کننده محصولات قدیمی خود را از رده خارج کرده اند، یا به نوعی از آنها بیزاری جسته اند، لذا ایران کلاچ نیز تولید محصول کلاچ اتوماتیک اتکو را متوقف نموده است.
جدیدترین کلاچ هوشمند شرکت ایران کلاچ ، کلاچگیر برقی ایمورتال یا ایمورتال کلاچ برقی است. ویژگی بارز سیستم گارانتی بسیار مناسب بوده و دارای 50 ماه گارانتی تعویض می باشد.

ایمورتال کلاچ برقی

ایمورتال کلاچ نوع جدیدی از کلاچ هوشمند است. در حالیکه شرکتهای سازنده کلاچ اتوماتیک سالهاست دست به ساختار عملگر کلاچ خود نزده اند و تغییرات در این قطعه راصرفا در حد بهینه سازی اعمال نموده اند، ایران کلاچ در یک پروژه متهورانه نسل جدیدی از عملگرهای کلاچ اتوماتیک را به دنیا عرضه نمود. اختراع عملگر ایمورتال یک اختراع بین المللی بوده و هدف ایران کلاچ از تولید این عملگر امکان تولید انبوه محصولی می باشد که دست کم 15 سال عملکرد مفید داشته باشد. حذف فنر کلاچ هوشمند به یکی از خرابیهای رایج کلاچ برقیهای دارای فنر کششی پایان داده. ایمورتال کلاچ برقی 50 ماه گارانتی تعویض موتور و برد دارد و در طراحی آن از آخرین نسل عملگر بوش آلمان استفاده شده است. ایمورتال کلاچ آپشنهای اتومید یا نیم کلاچ روی شیب و سیستم تبدیل سردنده به ریموت کنترل درب منزل AETLock را پشتیبانی می کند.

عملکرد ایمورتال کلاچ برقی

ایمورتال کلاچ برقی از نظر ظاهر سردنده و برد و دسته سیم کاملا شبیه به مدلهای قبلی کلاچ های اتوماتیک بوده و نقطه تمایز این محصول با کلاچهای برقی دیگر در ساختار ویژه عملگر آن است.
عملگر ایمورتال کلاچ از یک ساختار بادامکی هوشمند بهر ه می برد.
عملگر ایمورتال کلاچ برای یک کورس کلاچ گیری بیش از 300 درجه چرخش موتور دارد. این میزان در هیچکدام از انواع کلاچهای برقی بیش از 120 درجه نیست.
نتیجه ساختار بادامکی و چرخش حدود 3 برابر برای یک دور کلاچ گیری کاهش شدید فشار روی عملگر و افزایش بسیار زیاد دقت عملکرد خواهد بود.به همین دلیل عملگر ایمورتال کلاچ فنر ندارد.
تا اینجا معلوم شد عملگر ایمورتال کلاچ فنر ندارد و فشار روی موتور آن بدلیل شیب ملایم حرکت و کلاچ گیری در طی 300 درجه چرخش نزدیک به 30 درصد کلاچهای برقی رایج می باشد..
وقتی در ایمورتال کلاچ برقی قطعاتی مثل فنر کلاچگیر برقی که پاشنه آشیل بعضی از انواع مدلهای کلاچگیر برقی هستند، از ریشه حذف شده و فشار روی موتور به 30 درصد رسیده ؛ از طرفی قدرتمندترین نسل موتورهای ضدآب بوش آلمان روی آن سوار شده ، دیگر واژه ایمورتال یا جاودانه چندان دور از ذهن نخواهد بود.
ساختار کنترل شدت جریان برد کنترلی و همچنین موتور پرقدرت با مکانیزم ابداعی در تستهای استاندارد بر اساس تنها استاندارد مکتوب در کشور راجب به کلاچهای اتوماتیک که متعلق به شرکت نگین فن آور شریف و توسط اداره استاندارد نیز تائید شده ، نشان می دهد انتظار عمری دست کم برابر 15 سال برای عملگر متصور است.
اما یک مساله جالب دیگر فشار روی برد کنترلی بوده و کاهش فشار روی موتور باعث شده فشار روی برد هم به حداقل خود برسد. برای همین هم دوام برد الکترونیکی در ایمورتال کلاچ بسیار بیش از انواع کلاچهای برقی رایج خواهد بود.
به همین دلیل ایران کلاچ در نخستین گام برای محصول با لحاظ احتیاط ، گارانتی تعویض 50 ماهه را برای موتور و برد سیستم قرار داد. همین میزان نزدیک به سه برابر گارانتی سیستمهای رایج میباشد. در ادامه به معرفی اجزای ایمورتال کلاچ برقی خواهیم پرداخت.

قطعات تشکیل دهنده ایمورتال کلاچ

1- عملگر کشنده ایمورتال کلاچ
2- برد کنترل ایمورتال
3- سردنده اتومید
4- دسته سیم
5- اتصالات دوشاخه کلاچ
بجز عملگر کشنده ایمورتال کلاچ و اتصالات دو شاخه کلاچ سایر قطعات عینا مشابه کلاچ برقی اتومید محصول قبلی کمپانی ایران کلاچ است.
اما ایمورتال کلاچ برقی دارای دو مدل عملگر کشنده نصب مستقیم و عملگر یونیورسال می باشد. عملگر نصب مستقیم اختصاصی خودورهای خانواده پراید و خانواده پژو و عملگر یونیورسال مشابه کلاچهای برقی رایج هم بصورت کوپل و هم بصورت سیم کلاچی قابل نصب است.

مروری بر نصب ایمورتال کلاچ برقی

به منظور نصب یک سیستم ایمورتال کلاچ ابتدا باید نوع عملگر مناسب را انتخاب کنید، بیاد داشته باشید نصب مکانیزم نصب مستقیم بسیار راحتتر بوده لذا اگر خودروی شما پراید و پژو باشد گزینه مناسب نصب مستقیم است.
پس از انتخاب عملگر ابتدا دسته سیم را از خودرو عبور داده، پس از آن مطابق شکلهای زیر سوکتهای سنسور و موتور عملگر را وصل نموده و سپس عملگر را نصب کنید و مطابق جدول و شکلها سیمهای موتور را به سوکت مربوطه وصل و به محل مناسب موتور وصل کنید. سایر سیمهای آزاد را هم مطابق نوع خودرو وصل نمائید.
سوکت سردنده را عبور داده و به محل سردنده برسانید. در محل سردنده سنسور خلاص و سردنده را متصل نمائید. در انتها نیز باید برد را متصل نمائید.جهت روشن کردن بک لایت سردنده نیاز به برق بعد از سوئیچ دارید.
وقتی برد را متصل کردید دقت کنید خودرو خاموش باشد و در اولین روشن کردن سوئیچ خودرو بهتر است کالیبراسیون را انجام داده و سپس تنظیمات خودور را انتخاب کنید. توجه بفرمائید بردهای ایمورتال کلاچ حاوی نرم افزار لازم برای انواع مدلهای خودرو می باشند و نیازی به برنامه ریزی مجدد ندارند.
جهت آموزش نحوه کالیبراسیون و تنظیمات برد مراحل بعدی را مطالعه فرمائید.

معرفی بردهای پیشرفته CA2 ایمورتال کلاچ برقی

بردهای Ca2 ایمورتال کلاچ برقی از لحاظ تنظیمات در حقیقیت بسیار شبیه بردهای C3 اتومید هستند و همه تنظیمات آنها بجز جزئیاتی مثل قبل است.
لازم به ذکر است کلیه محصولات ایران کلاچ از سال 1388 تا کنون مجهز به دیاگ استاندارد قابل اتصال به دیاگهای موجود در بازار خودور بوده و حتی دیاگ اختصاصی ایران کلاچ نیز قابلیت استفاده دارد. از طرفی در نسخه Ca2 بردهای ایمورتال کلاچ امکان تنظیمات با نرم افزار بلوآیز با گوشی موبایل نیز وجود دارد.
اما در اجرا تجربه نشان داده بسیاری از نمایندگیهای نصب و مشتریان تمایل بیشتری به سیستمهای مستقل دارند. خصوصا برای نمایندگیهایی که تعدد نصب دارند، این مساله بسیار مورد علاقه تر است و وقتی سیستم با نرم افزار توانمند فقط با یک برنامه قابلیت نصب روی تمام خودورها را دارد، و تمامی تنظیمات به سادگی قابل انجام با کلیدهای سردنده هست، تمایل چندانی به استفاده از لپ تاپ و حتی گوشی موبایل جز در موارد خاص ندارند. لذا ما در این بخش تاکید بر انجام کلیه تنظیمات با سردنده خواهیم داشت.
البته از لحاظ اجرایی پیاده سازی این حجم از تنظیمات در منوی کلاچگیر برقی مشابه منوهای یک گوشی موبایل یکی از اختصاصات ویژه محصول بوده که در نوع خود در تمامی محصولات آپشن در سطح بین المللی از امکانات ارزنده و ممتاز میباشد.
در آپارات و شبکه های مجازی نیز ویدیوهای متعدد از این تنظیمات گذاشته شده که امکان اجرا را راحتتر می کند. ضمن اینکه شاید برای یکی دو خودروی اول، نمایندگی نصب این دستور العمل را مطالعه کند و به دلیل سادگی و راحتی اجرا برای خودروهای دیگر به خاطر سپرده می شود.

نحوه کالیبراسیون بردهای Ca2

در حالتیکه سوئیچ خودرو بسته و کلاچگیر برقی خاموش است یکی از کلیدهای + یا – را به اختیار نگه داشته و پدال ترمز رافشار داده و در این حالت سوئیچ خودرو را روشن کرده و ۵ ثانیه صبر میکنیم بعد از آن سیستم شروع به کالیبره شدن می کند و در انتها کلاچ را آزاد می کند تا کلاچ کامل آزاد نشد به چیزی دست نزنید.
تذکر مهم:
بردهای Ca2 در ابتدای نصب روی هر خودرو حتما باید برای آن خودرو کالیبره شوند. حتی اگر این برد قبلا روی خودرو دیگری نصب بوده و حتی اگر به صورت ظاهری برد درست کار می کند و همه چیز خوب است، کالیبراسیون را انجام دهید. لطفا به این مساله دقت شود. هم کالیبراسیون انجام دهید و هم تنظیمات برد برای خودرو فراموش نشود.

نحوه تنظیمات بردهای Ca2

ایمورتال کلاچ برقی وقتی روشن می شود در حالت قفل کودک بوده در این حالت فقط شاسی کلاچ گیری و دکمه اتومید کار می کند.

تنظیمات مشتری و قفل کودک
غیر فعال کردن قفل کودک

برای غیر فعال کردن قفل کودک در حالتیکه پایتان روی ترمز نیست، دوبار پی در پی دکمه clutch را بزنید و بعد از آن بلافاصله دوبار دکمه automid را بزنید. با شنیدن صدای بوق حالا دکمه های کلاچگیر برقی فعال می شود. (هم برای خاموش و روشن کردن کلاچ و هم برای کم و زیاد نمودن مقدار نیم کلاچ).

فعال کردن مجدد قفل کودک

برای اینکار دو راه داریم:
1- حدود 10 ثانیه صبر کنید و کلیدی از کلیدهای چهارتایی روی سردنده را نزنید. سیستم بصورت هوشمند وارد قفل کودک می شود.
2- سوئیچ را خاموش و روشن کنید.

خاموش و روشن کردن ایمورتال کلاچ برقی

جهت خاموش و روشن شدن ایمورتال کلاچ در حالیکه قفل کودک غیر فعال و کلیدهای سردنده کار می کند کافیست یکبار کلید Clutch را فشار دهیم. وقتی کلاچگیر برقی روشن باشد، چراغ آبی زیر شاسی Clutch نیز روشن خواهد بود.

تنظیم حرکت اولیه خودرو

در حالتیکه قفل کودک غیر فعال و کلیدهای روی سردنده کار می کند و اتومید خاموش است، برای بیشتر گرفتن کلاچ و درنتیجه کندی حرکت خودرو شاسی + را بزنید و برای سریعتر شدن حرکت خودرو و کمتر شدن کورس کلاچ شاسی – را بزنید.
برای اینکه حالت مد نظر شما برای همیشه ذخیره شود، پس از تنظیم حدودا 2 دقیقه خودور را خاموش نکنید.

حالت نیم کلاچ روی سربالایی یا Automid

این دکمه مخصوص سربالایی های تند می باشد که در هر حالت باز یا بسته بودن قفل کودک امکان فعال شدن را دارد؛ با دوبار زدن پشت سرهم شاسی آن فعال می شود و با یکبار زدن غیر فعال می شود. وقتی اتومید فعال باشد چراغ قرمز زیر کلید آن نیز روشن می شود.
در اینجا روش عملکرد صحیح دکمه اتومید را حضورتان معرفی می نمائیم:
- ابتدا کلید اتومید را فعال می کنیم تا چراغ قرمز آن نیز روشن شود.
- پا را روی ترمز قرار داده ، شاسی سردنده را فشار داده تا کلاچ را تا انتها بگیرد و دنده 1 یا دنده عقب را هم جا می زنیم.
- شاسی را در حالیکه هنوز ترمز درگیر میباشد ، رها کرده و یک ثانیه صبر می کنیم. تا صدای خودرو عوض شود.
- الان ماشین نیم کلاچ بوده و می توانیم ترمز را رها نموده و با کمی گاز دادن شروع به حرکت کنیم و مطمئین باشیم خودرو تا نهایت قدرت نیم کلاچ برای عقب روی مقاومت خواهد نمود.
- این عملکرد در سطوح شیب دار طولانی قابل ادامه هست یعنی اگر ترمز بگیرید یا شاسی کلاچ را فشار دهید ابتدا کلاچ را تا انتها گرفته و سپس مجددا نیم کلاچ می کند.
- وقتی روی شیب قرار دارید و می خواهید ایمورتال کلاچ در حالیکه چراغ اتومید روشن است اما کلاچ را نیم کلاچ نکند و تا انتها نگه دارد، کافیست شاسی سردنده را فشار دهید.
- در حالتیکه اتومید فعال هست هر 9 ثانیه یک بوق هشدار کمی آزار دهنده می شنوید. وقتی کارتان با سیستم نیم کلاچ هوشمند یا همان اتومید تمام شد، دکمه اتومید را خاموش کنید تا چراغ قرمز خاموش شود.
اتومید یا همان نیم کلاچ هوشمند بهترین روش شروع به حرکت در سربالایی است. خیالتان راحت باشد که بهتر از آن نمی توانید شروع به حرکت داشته باشید هم از نظر استهلاک و هم راندمان و هم عقب نیامدن، اتومید بهترین حالت است.

تنظیم شدت اتومید

شدت اتومید را در حالتیکه چراغ اتومید روشن است با کلیدهای + و – می توان تنظیم نمود. وقتی اتومید روشن است، این دو کلید وظایف قبلی خود را انجام نمی دهند و تبدیل به کلیدهای تنظیم اتومید می شوند. اگر درگیری نیم کلاچ خیلی شدید است، آن را با زدن + کم کنید و اگر کم نیم کلاچ می کند با زدن شاسی - درگیری نیم کلاچ را بیشتر کنید.

منوی تنظیمات نمایندگی ایمورتال کلاچ برقی

این منو مخصوص نمایندگیهای مجاز می باشد.برای تنظیمات کلاچ هوشمند باید وارد منو شد.
وارد شدن به منوی تنظیمات
برای اینکار دقت کنید پا روی ترمز نباشد آنگاه :
1- دوبار پی در پی دکمه clutch را فشار دهید
2- یکبار دکمه (-) را فشار دهید
3- دوبار پی در پی دکمه automid را فشار دهید.
رفتن از یک مرحله به مرحله دیگر
با زدن کلید clutch مرحله هر بار یکی زیاد می شود. یک تک بوق نشان می دهد که افزایش انجام شد. اگر کلید را می زنید ولی بوق نمی زند این یعنی به بالاترین مرحله یعنی D رسیده اید.
با زدن کلید automid مرحله هر بار یکی کم می شود. یک تک بوق نشان می دهد که کاهش انجام شد. اگر کلید را می زنید ولی بوق نمی زند یعنی به کمترین مرحله یعنی A رسیده اید.
کم و زیاد کردن مقدار یک مرحله
با زدن کلید مثبت(+) عدد هر بار یکی زیاد می شود. یک تک بوق نشان می دهد که افزایش انجام شد. اگر کلید را می زنید ولی بوق نمی زند یعنی به بالاترین عدد آن مرحله رسیده اید.
با زدن کلید منفی(-) عدد هر بار یکی کم می شود. یک تک بوق نشان می دهد که کاهش انجام شد. اگر کلید را می زنید ولی بوق نمی زند یعنی به کمترین عدد یا همان 1 رسیده اید.
پایان یافتن تنظیمات
بعد از پایان یافتن تنظیمات دو کار می توانید بکنید. یا سوئیچ را خاموش کنید تا مقادیر ذخیره شوند. یا اصلا توجه نکنید با ماشین رانندگی کنید بعد از 30 ثانیه بصورت اتوماتیک از تنظیمات خارج شده و به حالت قفل کودک می رود.

چراغها در حالت تنظیمات کلاچ برقی اتومید نشانگر چیست؟

چراغ قرمز هر چند ثانیه فقط یکبار روشن و خاموش می شود تا به ما بگوید شروع اطلاع رسانی جدید هست. همزمان با قرمز چراغ آبی هم خاموش و روشن می شود. ولی آبی به خاموش و روشن شدن ادامه می دهد. اینکار را برای چند بار تکرار می کند. تعداد تکرار در این حالت نشانگر مرحله از A تا D است به این صورت که یک چراغ یعنی A و چهار چراغ یعنی D می باشد. پس ازآن آبی برای چند ثانیه کاملا خاموش شده و بعد از آن مجددا تعدادی خاموش و روشن می شود. اینبار توجه شود که چراغ قرمز دیگر در ابتدا روشن نمی شود. تعداد خاموش روشن در این حالت نشان دهنده مقدار مرحله است.
نکته مهم:
اگرچه با دقت در خاموش و روشن شدن چراغها بطور دقیق می توان مقادیر تمام مرحله های را کنترل نمود. اما یک راه برای حرفه ایها در این مرحله به شما آموزش می دهیم.
1- قبل از ورود به تنظیمات مقادیر Aو B و C و D را برای ماشینی که می خواهید مشخص کنید.
2- وارد منوی تنظیمات شوید.
3- اولین کاری که می کنید آنقدر Automid را بزنید تا صدای بوق قطع شود. یعنی الان در مرحله A هستید و نیازی به نگاه کردن به خاموش و روشن شدن چراغها هم ندارید.
4- برای تنظیم مقدار مرحله A باز هم یک روش ساده به شما آموزش می دهیم. فقط منفی را چند بار بزنید تا صدای بوق قطع شود. خوب یعنی الان مقدار 1 است. فرض کنیم شما A2 مد نظرتان است. خیلی ساده یکبار مثبت را بزنید مقدار 1 کنونی 2 می شود.
5- حالا یکبار clutch را بزنید یعنی از مرحله A به مرحله B رسیدیم. مثل قبل مقدار را تنظیم کنید و ادامه بدهید تا مرحله D.

کدهای خطای بردهای Ca2

الف- در حین کالیبره کردن

در این حالت دو کد خطا داریم
۱- دو بوق: سنسور کلاچ یا موتور درست کار نمی کند. ابتدا عملکرد موتور و اتصالات چک شود سپس عملکرد سنسور و اتصالات بررسی شود.
۲- سه بوق: نقطه اولیه کلاچ شناسایی نشد. یا نقطه اولیه کلاچ اشکال دارد. موتور و سنسور و اتصالات کنترل شود، ولتاژ نقطه صفر کلاچ گیری در رنج تعیین شده نیست.
سنسور قطع یا سیمهای سنسور قطع یا موتور قطع یا خراب است و کلاچ اصلا به نقطعه اولیه نمی اید. یا ممکن است سیمهای سنسور جابجا زده شده باشد.

ب- کدهای خطا بعد از کالیبراسیون و در حین کارکرد

۱- تک بوق و دو‌بوق: اختلال سنسور
سیمهای سنسور یکی قطع شده یا سنسور کلا شکسته و ولتاژ کامل بهم ریخته
۲- سه بوق: اختلال زمان برگشت
پمپ کلاچ در زمان مناسب به نقطه استراحت بر نمی گردد.
۳- چهار بوق: اختلال در کشش
پمپ کلاچ توان کشش مقدار خواسته شده را ندارد.
موتور ضعیف شده یا مانعی وجود دارد یا سنسور اطلاعات درست نشان نمی دهد
۴- پنج بوق:
سردنده قطع است. به طور ویژه سیم صورتی یا مشکی سردنده یا هر دو قطع میباشد.

روش استفاده و تنظیمات AETLock(ماژول ریموت هوشمند درب منزل)

با هر یک از سه کلید Clutch و + و - در بردهای ایمورتال کلاچ نسل Ca2 امکان را دارید که از آنها به عنوان یک ریموت کنترل برای باز نمودن دربهای اتوماتیک منزل یا محیط کار استفاده نمائید. این قابلیت را ایران کلاچ AETLock اختصار AET UnLock System نامکذاری نمود. به عبارت دیگر هر دستگاه ایمورتال کلاچ می تواند جای یک ریموت درب باز کن سه کاناله را برای شما پر کند.
برای ذخیره سازی لازم نیست ریموت درب را خیلی به برد ایمورتال کلاچ نزدیک کنید. فقط کافیست در محدوده 1 متری و نزدیک فرمان یا سردنده باشد.
تمامی بردهای Ca2 امکانات نرم افزاری ریموت AETLock را دارند اما سخت افزار آن در نسخه Ca2 سفارشی است و لذا عملکرد صحیح این بخش منوط به موجود بودن سخت افزار AETLock روی برد است که در هنگام سفارش ایمورتال کلاچ باید از شرکت درخواست شود.

نحوه ذخیره سازی کد ریموت درب منزل / محیط کار

برای ذخیره سازی کانال ریموت کنترل روی سردنده، پا را روی ترمز قرار داده ، خودرو متوقف باشد و به مدت حداقل 5 ثانیه یکی از کلیدهای دلخواه Clutch یا + با – را که می خواهید کد روی آن ذخیره کنید، نگه دارید تا صدای بوق ممتد شنیده شود.
حالا دکمه مورد نظر ریموتی که می خواهید کد آن را به کلید مورد نظر سردنده منتقل کنید برای چند ثانیه فشار دهید تا صدای بوق دیگر برد Ca2 را بشنوید. ذخیره سازی انجام شد.

نحوه فراخوانی کد ریموت درب منزل / محیط کار

برای فراخوانی کانال ذخیره شده کافیست ابتدا پا را روی ترمز قرار داده و سپس کلید مورد نظر را فشار دهید.
بگذارید با یک مثال ساده AETLock را برایتان تشریح کنیم:
فرض کنید درب منزلتان یک ریموت دارد، برای باز کردن باید کلید A را بزنید و برای بستن کلید B را باید بزنید.
و به دلخواه تصمیم می گیریم بعد از ذخیره سازی با + درب باز شود و با – سردنده، درب بسته شود. برای اینکار طبق شرح زیر عمل می کنیم.
- طبق دستور ذخیره سازی + را نگه داشته وقتی بوق شروع ذخیره سازی را شنیدیم کلید A ریموت را نگه می داریم تا بوق پایان ذخیره سازی را بشنویم.
- مجددا طبق دستور ذخیره سازی - را نگه داشته وقتی بوق شروع ذخیره سازی را شنیدیم کلید B ریموت را نگه می داریم تا بوق پایان ذخیره سازی را بشنویم.
- به همین سادگی دیگر نیازی به ریموتتان ندارید می توانید آن را به همسایه ها یا بقیه افراد خانواده هدیه دهید.

نحوه بستن عملگر نصب مستقیم

عملگر با نصب یک پیچ و بدون هیچ قطعه اضافی و فقط با نصب رابط سر دو شاخه در انواع خودروهای زیر قابل نصب است:
- پراید ، تیبا ، ساینا و کوئیک انواع مدلها با انواع ECU و ماژول ABS با سیم کوتاه
- پژو 405 انواع مدل ، سمند ، سمند Ef7 ، دنا و سایر مدلهای این خانواده با سیم بلند

نحوه نصب عملگر یونیورسال

خروجی عملگر مشابه مدلهای قدیمی بوده و هم بصورت کوپل مستقیم و هم بصورت سیم کلاچی قابل استفاده میباشد.اما مکانیزم داخلی آن عینا مشابه عملگر نصب مستقیم است.
برای خانواده 206 توصیه ما استفاده از عملگر یونیورسال با سیم کلاچ برای تیپ 2 یا گیربکسهای مدل 405 و با سیم کلاچ یا کوپل برای مدل TU5 میباشد.
برای خودروهای پمپی مدل یونیورسال با 3 سانتیمتر کشش یک گزینه فوق العاده هست و نیازی به سفت کردن بیش از حد سیم کلاچ ندارد.
تذکر بسیار مهم
لطفا در حین تعویض سیم کلاچ، به هیچ عنوان زیر بلبرینگ واشر قرار ندهید واشر فقط روی بلبرینگ و بین بلبرینگ و سیم کلاچ مجاز می باشد. این مورد جزو موارد نقص نصب لحاظ می شود.
در ادامه برای چند نمونه خودرو روش نصب و تنظیمات برد ارائه می شود.

کلاچ اتوماتیک صنعتی کامیون – لیفتراک – تراکتور

با توجه به شرایط و قدرت عملگر کشنده محصولات ایران کلاچ قابل نصب روی انواع خودروهای سنگین و صنعتی می باشند.

کلاچ اتوماتیک تراکتور

محصولات ایران کلاچ کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی قابل نصب روی تراکتور با نرم افزار سفارشی هستند. برای سفارش با دفتر مرکزی ایران کلاچ تماس حاصل فرمائید.

کلاچ اتوماتیک لیفتراک - کلاچ هوشمند صنعتی

تجربه های متعدد و سفارشی کارخانجات برای کلاچ اتوماتیک لیفتراک با سیستم کلاچ برقی اتومید به انجام رسیده ، برای سفارش نصب ضمن تماس با دفتر مرکزی درخواست اتوماتیک سازی لیفتراک کارخانه و تعداد مورد نظر اعلام فرمائید.

کلاچ برقی کامیون

کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی را با لحاظ شرایط می توان روی انواع کامیون و خودروهای سنگین نصب نمود.
در این سری از کلاچهای برقی از الکترو موتورهای بزرگتر بوش استفاده می شود و خبری از کلاچ برقی کوچک و بسیار کم حجم ایمورتال کلاچ نخواهد بود.
ایران کلاچ با طراحی هوشمندانه ایمورتال کلاچ برقی ضمن استفاده از قدرتمندترین موتور بکار رفته تا کنون برای کلاچ هوشمند توانست امکان نصب برای انواع خودروهای باری و سواری و حتی صنعتی را فراهم آورد.
در ادامه به بررسی قیمت و روش نصب ایمورتال کلاچ هوشمند روی انواع خودروهای بازار داخلی می پردازیم:

ایمورتال زالو – زالوی ایمورتال و آقای بو

متاسفانه مجموعه اتاکو با مسئولیت محدود همواره با رفتارهای ناشایست و دروغ و دغل بازی قصد بر امرار معاش دارد.
در تازه ترین حرکت مدیر عامل این شرکت در یک ویدیو با صورت زخمی مدعی شد سیستم ایمورتال کلاچ را تست کرده و این سیستم را باید زالو نامید و نباید به آن ایمورتال کلاچ گفت.
پشت پرده این داستان در حقیقت قابلیتهای منحصر بفرد ایمورتال کلاچ و سردرگمی مدیریت اتاکو با مسئولیت محدود و عدم توانایی مدیریت این شرکت کوچک برای عرض اندام در برابر بزرگترین و پر افتخارترین شرکت آپشن کشور است.
ایران کلاچ به طنز و با نمایش شدت حقارت گروه اتاکو با مسئولیت محدود وجود زالو در ایمورتال کلاچ را تائید کرد و اعلام نمود اتفاقا این زالو برای آسیب رساندن به صورت مدیر شرکتهای کپی کار مسئولیت محدود در نرم افزار ایمورتال زالو گنجانده شده است.
برای اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله زیر را مطالعه فرمائید.

◄ فهرست

قیمت کلاچ برقی پراید با نصب
قیمت و روش نصب ایمورتال کلاچ برقی ساینا ، کوییک ، تیبا 2 ، ریو ، رنو

قیمت و روش نصب ایمورتال کلاچ برقی برای خودروهای پراید 111 ، پراید 131 ، ساینا ، تیبا ، تیبا 2 ، ریو ، رنو 5 یکسان بوده و ما در این بخش فقط قیمت و آموزش نصب ایمورتال کلاچ اتوماتیک را توضیح خواهیم داد.
قیمت کلاچ برقی پراید یا کلاچ اتوماتیک پراید مدل ایمورتال کلاچ برقی 2 میلیون تومان می باشد که در آخرین فهرست قیمت ایمورتال کلاچ برقی اعلام شده است.
گارانتی سیستم مطابق رویه 50 ماهه بوده و عملگر نصب مستقیم ایمورتال کلاچ روی خودرو نصب می شود.
تنظیم های مناسب برد کلاچ هوشمند برای خودرو پراید های مدل جدید A1B1C1 , A1B1C3 ,A1B2C1 ,A1B2C2 می باشد. زیبایی سردنده اتومید روی خودرو پراید فوق العاده است و پیشنهاد می شود از سردنده مشکی رنگ برای کلاچ هوشمند پراید استفاده شود.

EF7 – نصب کلاچ برقی سمند ای اف سون
قیمت و روش نصب کلاچگیر هوشمند پژو پارس TU5 ، سمند ای ایکس ، پژو 405 ، پژو پرشیا ، سورن

خانواده پژو 405 و سمند عمر طولانی در بازار خودروسازی ما دارند و از تاکسی گرفته تا خودروهای مصرف شخصی را شامل می شوند. شاید خود کمپانی پژو هیچگاه تصور این حد از معروفیت برای محصول دهه 90 خود را نداشت و از آن جالبتر سرنوشت عاقبت بخیری پژو پرشیا بود که در سرزمین پارسها به تمام آرزوهای خود رسید.
سمند اولین محصول ملی صنعت خودروسازی با همکاری شرکتهای اروپایی نیز قابی جدید از این خانواده عاقبت بخیر را مطرح نمود. سالهای بعد یک شرکت اروپایی موتور EF7 را برای خودروسازی ما طراحی نمود تا خانواده پژو و سمند بقای بیشتری داشته باشند و اولبن خودرو پایه گاز سوز کشور طراحی و عرضه شود.
تحریمها نیز نتوانست جلوی موفقیت این خانواده را گرفته و با همکاری دوستان چینی موتور TU5 پژو 206 نیز شانس خود را برای بقا با خانواده پژو 405 آزمایش نمود.
اما از هرچه بگذریم ایمورتال کلاچ برقی انگار برای پژو 405 و سمند ساخته شده است. برای مدلهای غیر از TU5 عملگر ایمورتال کلاچگیر برقی نصب مستقیم و برای خانواده TU5 از عملگر یونیورسال ایمورتال کلاچ برقی استفاده می شود.
بسته به رنگ داشبورد خودرو هم از رنگ سردنده اتومید کرم و هم شردنده مشکی رنگ می توان برای کلاچ اتوماتیک پژو 405 و سمند ای اف سون و سورن استفاده نمود.
تنظیم مناسب برد برای خودرو A1B2C1 تا A1B2C4 بسته به محل اخذ اطلاعات کیلومتر خودرو می تواند متفاوت باشد. قیمت کلاچ هوشمند پژو 405 و سمند EF7 و سمند سورن همگی 2 میلیون تومان (مدل ایمورتال کلاچ برقی ) بوده و دارای 50 ماه گارانتی تعویض موتور و برد می باشد.

قیمت کلاچ هوشمند دنا – نصب کلاچ برقی دنا

خودروی دنا واقعا خودروی زیبایی است خصوصا فضای داخلی کابین خودرو در بین خودروهای داخلی واقعا چشم نواز است. از نظر موتوری دنا بسیار شبیه به سمند EF7 است. خودروی دنا + دارای امکانات بیشتری نسبت به دنا می باشد.
ایران کلاچ دو آپشن پرکاربرد برای خودروی دنا و دنا + عرضه کرده است. اولی کروز کنترل با سوئیچ فابریک دریچه گاز سیمی دنا و دومی ایمورتال کلاچ برقی دنا
نوع سردنده در خودرو دنا سلیقه ای است و هر دو مدل کرم رنگ و مشکی سردنده اتومید زیبایی کابین داخلی خودرو را دو چندان می کند.
گارانتی ایمورتال کلاچ هوشمند برای خودرو دنا 50 ماه تعویض بدون قید و شرط بوده و عملگر نصب مستقیم ایمورتال کلاچ مشابه خودروهای سمند و پژو 405 روی خودرو نصب می شود.
تنظیم مناسب برای ایمورتال کلاچ برقی دنا A1B4C3 می باشد. هر چند تنظیمات دیگر نیز از جمله تنظیمات خودرو لیفان برای خودرو قابل اعمال هست.

کلاچ برقی پژو 206 تیپ 5 مشهد

بازار کلاچ برقی پژو 206 در مشهد بسیار داغ است. در این بین ایمورتال کلاچ برقی بهترین گزینه برای انواع کلاچ برقی 206 است.
خودروی پژو 206 در کشور ما قصه پر قصه ای دارد و بر اساس شرایط تحریمی هر بار با ساختاری جدید تولید شده، اما همواره حفظ ظاهر نموده در واقع انواع و اقسام خودروهای چینی را با روکش پژو 206 و پژو 207 در کشورمان دیده ایم.
قیمت کلاچ برقی پژو 206 تیپ 5 و تیپ 2 وتیپ 3 همگی 2 میلیون تومان می باشد.
گارانتی سیستم مطابق رویه 50 ماهه بوده و عملگر یونیورسال ایمورتال کلاچ روی خودرو نصب می شود.
تنظیم های مناسب برد کلاچگیر برقی برای خودرو پژو 206 مدلهای مختلف A2B2C2 , A2B2C4 ,A4B1C2 ,A4B1C4 می باشد. زیبایی سردنده اتومید روی خودرو پژو 206 و پژو 207 خصوصا در شب و با چراغهای نشانگر آبی و قرمز و بک لایت شیری رنگ بی نظیر است و پیشنهاد می شود از سردنده مشکی رنگ برای کلاچ برقی پژو 206 و پژو 207 استفاده شود.
نصب کلاچ برقی رانا نیز بسیار شبیه به خودرو پژو 206 می باشد.

کلاچ برقی ال نود , ال 90 , تندر 90

خودروی تندر نود یا L90 در سالهای 1387 و 1388 وارد کشور شد. در ابتدای امر ظاهر خودرو به مذاق پژو 405 سواران ایرانی اصلا خوش نیامد و خودروی مهربان و کم خرج و پرکار مدام مورد تحقیر قرار گرفت. پس از مدتی اما ورق برگشت و تندر 90 نشان داد که برای معروفیت حتی بیش از پژو 405 و خانواده اش به بازار آمده ، تلاش تندر نود موفقیت آمیز بود و کیفیت عملکرد و قطعات تندر نود پای اعضای جدیدی از خانواده تندر نود را به ایران باز کرد. تندر نود اتوماتیک ، ساندرو و ساندرو اتوماتیک و ساندرو استپ وی و ساندرو استپ وی اتومات و چندین شیرین کاری داخلی همه سوار بر معروفیت L90 بازار ایران را قبضه کردند.
ایمورتال کلاچ برقی اما برازندگی مدل دستی تندر نود و ساندرو دستی را دو چندان می کند. ایمورتال کلاچ برقی ال نود 50 ماه گارانتی تعویض موتور وبرد دارد و رنگ سردنده مشکی آن ایده آل برای تندر نود است.
تنظیم برد ایمورتال کلاچ اتوماتیک تندر نود عینا مشابه خانواده پژو 405 است و برای مدلهای کلاچ پمپی و کلاچ سیمی عملگر یونیورسال استفاده می شود.
برای تمامی انواع خودروهای زیر نیز امکان نصب کلاچگیر برقی مدل ایمورتال کلاچ وجود دارد. برای اطلاع از قیمت و شرایط نصب به لیست قیمت محصولات ایران کلاچ یا ایمورتال کلاچ مراجعه نمائید.

کلاچ برقی ماکسیما ,نیسان وانت , کاپرا
کلاچ اتوماتیک روا , پیکان وانت
کلاچ برقی لیفان 620 , X60 , جک اس 5 – S5 - سراتو
کلاچ برقی ام وی ام 110 – ام وی ام 530 – ام وی ام X33

کلاچ برقی آپکو

شرکت آپکو عرضه کننده آپشنهای خودرو زیر نظر ایران خودرو می باشد. محصول ایمورتال کلاچ در حال حاضر تحت بررسی این عرضه کننده آپشن مورد تائید ایرانخودرو می باشد.
محصولات کروز کنترل ایران کلاچ سالهاست توسط آپکو روی خودروهای صفر کیلومتر بسته می شود.

مشاهده فیلم و ویدئو آموزش نصب وعملکرد ایمورتال کلاچ برقی خودروهای مختلف در سایت آپارات و اینستاگرام

آموزش نصب دسته سیم – قسمت اول
آموزش نصب دسته سیم – قسمت دوم
آموزش نصب دسته سیم – قسمت سوم
آموزش نصب ایمورتال کلاچ – معرفی عملگرهای نصب مستقیم
آموزش نصب ایمورتال کلاچ – معرفی عملگرهای یونیورسال
ویدیو نصب ایمورتال کلاچ خودرو پژو 206
آموزش کار با سردنده اتومید

◄ فهرست

کلاچ برقی اتومید

سالهای سال معایب کلاچهای برقی باعث جلوگیری از رشد محصول در بازار مصرف شده بود. ریشه معایب را می توان در ساختار موتورهای طرح ولئو برف پاک کن پیکان و پژو 405 دانست که تطابقی با کاربرد کلاچ برقی نداشت. کلاچ برقی اتومید توانست بسیاری از عیوب ذاتی کلاچهای اتوماتیک از جمله شکستن فنر کلاچگیر برقی و شکستن دنده های موتور ضعیف طرح ولئو عملگر و همچنین کورس کم کلاچ گیری را برطرف نمود. استفاده از موتور عملگر بوش آلمان ، سردنده بسیار زیبای بک لایت دار و ارائه سیستم ویژه شیب روی برای اولین بار از ابداعات ویژه ایران کلاچ در طراحی کلاچ برقی اتومید بود. استقبال بسیار خوبی از محصول صورت گرفت ولی در نهایت مشکلی بوجود آمد که باعث شد تا ایران کلاچ عملگر جدید ایمورتال کلاچ را تولید کند. مشکل اتومید چیزی نبود جز عدم امکان پاسخ به تقاضای زیاد بازار چرا که امکان تولید انبوه عملگر آن با توجه به محدودیتهای واردات وجود نداشت. همین باعث شد تا ایران کلاچ علی رغم تولید محصول ارزشمند ایمورتال کلاچ کماکان تمام قد از کلاچ هوشمند اتومید دفاع کند.

◄ فهرست

کلاچ اتوماتیک اتکو(توقف تولید به دلیل حذف موتور طرح ولئو برف پا کن پیکان و پژو)

با توجه به نواقص متعدد موتورهای کشنده طرح ولئو برف پاک کن پژو 405 و پیکان که عمده آنها شکستن فنر کلاچگیر برقی ، شکستن دنده ها و از همه مهمتر کم بودن توان موتور برای کشیدن کلاچ خودرو می باشد، این موتورها از سیکل تولید خارج شدند.

◄ فهرست

سوالات رایج درباره کلاچ برقی

نیم کلاچ چیست و کدام مدلهای کلاچ برقی قابلیت نیم کلاچ دارند؟

نحوه تامین قطعات موتور و برد کلاچ برقی با وجود تحریمها

مقایسه کلاچ برقی با گیربکس اتوماتیک

سایر سوالات راجع به کلاچ برقی

◄ بازگشت به فهرست