کروز کنترل برلیانس فابریک مدل H220, H230, H320, H330 گیربکس دستی و اتوماتیک و برلیانس کراس


کروز کنترل برلیانس 330
کروز کنترل برلیانس 330

کروز-کنترل-فابریک-برلیانس

کروز کنترل فابریک برلیانس 330-320-230-220

کروز کنترل فابریک برلیانس برای همه مدلهای این خودرو زیبا بصورت کاملا فابریک طراحی شده است. برای خودروهای برلیانس مدل H330 , H320 گیربکس اتوماتیک با شبکه کن و سوئیچ فابریک روفرمانی، برای مدلهای BH330 ,BH320 با گیربکس دستی با سوئیچ فابریک، برای مدلهای برلیانس BH230 , BH220 اتوماتیک و دستی با سوئیچ دسته اهرمی نیوفیس یا 207 به انتخاب مشتری و شبکه کن. در همه مدلها نشانگر چراغ خاموش و روشن بودن و فعال بودن کروز وجود دارد. این مدل هیچ نوع اختلالی در مولتی مدیا ایجاد نمی کند.

سامانه چند منظوره کروز کنترل، لیمیتر، دزدگیر کدینگ مناسب انواع مدلهای خودرو برلیانس

سیستم کروز کنترل به منظور ثابت نگه داشتن سرعت خودرو بر روی میزان سرعت دلخواه راننده کاربرد دارد. هنگامی که راننده در مسیری طولانی با سرعت ثابت مشغول حرکت است، کافی است کروز کنترل را روشن و در سرعت مورد نیاز آن را فعال کند.
سپس با خیال راحت پای را از روی پدال گاز برداشته و از آن پس کروز کنترل وظیفه ثابت نگه داشتن سرعت خودرو را بر عهده می گیرد. در سامانه های جدید تولیدی ایران کلاچ علاوه بر تثبیت سرعت آپشنهای لیمیتر و دزدگیر کدینگ هم اضافه شده اند.
خودرو برلیانس در ایران با دو سری 200 و 300 تولید می شود.
در محصولات ارائه شده شرکت پارس خودرو در 9 مدل مختلف H220, H230, H320, H330 و همینطور کراس V5 با گیربکس دستی و اتوماتیک هیچ یک از مدلها مجهز به کروز کنترل نیستند.
در این بین اما سری 300 برلیانس امکان نصب سوئیچهای رو فرمانی فابریک برلیانس را دارا می باشد. در حالیکه سری 200 برلیانس قابلیت نصب سوئیچ روفرمانی را ندارد. روی این سری برلیانس از کروز کنترلهای دسته راهنما یا دسته اهرمی مدل 207 و همچنین 207 نیوفیس استفاده می شود.
بازرگانی دانش محور امیری (ایران کلاچ AET ) در راستای نیاز دارندگان خودرو برلیانس مبادرت به طراحی و توسعه کروز کنترل فابریک برای مدلهای مختلف این خودرو نموده است. سوکتهای و کانکتورهای استفاده شده نیز کاملا استاندارد و فابریک می باشند .
مستقل از نوع سوئیچ بکارگرفته شده و سری خودرو و گیربکس دستی یا اتوماتیک بودن مدل خودرو تمامی مدلهای کروز کنترل برلیانس ایران کلاچ مجهز به کروز کنترل، لیمیتر و دزدگیر کدینگ می باشد. کروز کنترل فابریک برلیانس برای همه مدلهای این خودرو زیبا بصورت کاملا فابریک طراحی شده است. برای خودروهای برلیانس مدل H330 , H320 گیربکس اتوماتیک با شبکه کن و سوئیچ فابریک روفرمانی، برای مدلهای BH330 ,BH320 با گیربکس دستی با سوئیچ فابریک، برای مدلهای برلیانس BH230 , BH220 اتوماتیک و دستی با سوئیچ دسته اهرمی نیوفیس یا 207 به انتخاب مشتری و شبکه کن. در همه مدلها نشانگر چراغ خاموش و روشن بودن و فعال بودن کروز وجود دارد. این مدل هیچ نوع اختلالی در مولتی مدیا ایجاد نمی کند.

سوئیچ برلیانس بک لایت آبی درست است یا زرد؟

در داخل کشور ما مرسوم شده که سویچهای برلیانس سری 300 با رنگ زرد اصلی هستند و مدل با بک لایت آبی غیر اصلی. جالب این است که کسی نمی پرسد خوب پس چرا شرکت تولید کننده سوئیچهای آبی رنگ که خود برلیانس چین است این سوئیچها را با بک لایت آبی تولید می کند؟
آیا سوئیچهای با بک لایت آبی ارزانتر هستند؟ جالب این است که در بازار چین بطور عمومی فقط سوئیچ با بک لایت آبی وجود دارد و اگر شما سوئیچ با بک لایت زرد لازم دارید باید سفارش ویژه بدهید.
از طرفی مثلا در مدل برلیانس کراس c3 بک لایت سیستم مولتی مدیا هم آبی است.
اگر مدتی از چنین سیستمی استفاده کنید بدون شک به آن علاقه مند خواهید شد. اما در نهایت ایران کلاچ AET با توجه به احترام به سلیقه مشتریان هر دو مدل سوئیچ با بک لایت نارنجی و آبی را عرضه می نماید.

ویژگیهای محصول و شرایط گارانتی

سیستم یاد شده دارای دو سال گارانتی بی قید و شرط بوده و بصورت کاملا فابریک بر روی خودرو نصب می شود. تمامی سوکتهای و کانکتورهای استفاده شده نیز کاملا استاندارد و فابریک می باشند .
این سیستم مجهز به شبکه ارتباطی کن هم می باشد و هم در مدلهای سری 200 و سری 300 این سیستم قابل پیاده سازی می باشد. البته برخی مدلهای قدیم سری 300 برلیانس فاقد شبکه ارتباطی Can می باشند.

اجزای کروز کنترل برلیانس

مجموعه  کروز کنترل این خودرو شامل :
یونیت کروز
دسته سیم عمومی
سوییچ کنترل کروز
می باشد. در مدلهای سری 300 این سوئیچها بصورت رو فرمانی بوده و همچنین سوئیچهای فول فانکشن مولتی مدیا را نیز دارا می باشند. در مجموع 8 کلید برای مولتی مدیا و 4 کلید وظایف کروز کنترل را انجام می دهند.

سوال: آیا نصب کروز کنترل هزینه است؟

یکی از مشکلاتی که برای عموم راننده ها به خصوص افرادی که دائم مشغول رانندگی هستن و باید مسیرهای طولانی جاده ای و بین شهری رو رانندگی کنند این است. از طرفی در کشور ما بین شهرها به نسبت زیاده در این شرایط لزوم استفاده از ادوات تثبیت سرعت لازم به نظر می رسد.
بدون کروز کنترل رانندگی انرژی بیشتری لازم دارد مدام باید کنترل کنیم تا از سرعت مجاز جاده عدول نکنیم و اگر فقط چند بار در سفرهایمان در این کار اشتباه کنیم مسلما هزینه پرداخت شده بابت جریمه بیش از مبلغ خرید یک کروز کنترل کامل و حرفه ای خواهد بود.
لذا به نظر می رسد چه برای خودرو برلیانس و چه سایر خودروها خرید کروز کنترل کاری در جهت کاهش هزینه های رانندگی از جمله جریمه و مصرف سوخت باشد. از طرفی نصب این وسیله راحتی رانندگی و لذت بردن از آن را دو چندان می کند.

سوال:آیا کروز کنترل روی برلیانس مدل H330 و H320و V5 گیربکس دستی یا منوال قابل نصب است؟

پاسخ: بله. سیستم کروز کنترل اچ سی کراس با سوئیچ فابریک رو فرمانی روی تمام مدلهای دستی و اتوماتیک برلیانس سری 300 و سیستم کروز کنترل با دسته راهنمای طرح 207 و نیوفیس 207 روی تمامی خانواده سری 200 برلیانس قابل نصب است.
علاوه بر این سیستم کروز کنترل پیش رو برخوردار از لیمیتر و بازر بوده که کارکرد این سیستم را دلپذیرتر می‌نماید . تمامی مدلهای کروز کنترل این خودرو دارای دزدگیر کدینگ می باشند.

سوال: شرکتهای سازنده کروز کنترل برلیانس

پاسخ: طبق بررسیهای بعمل آمده در حالت حاضر برندهای ایران کلاچ AET ، نوتاش صنعت آریان، YLZ و آرون کار عرضه کننده سیستم کروز کنترل برلیانس در کشور هستند ضمن اینکه این مجموعه در کشور چین هم تولید دارد و برخی افراد اقدام به واردات آن نموده است.
بر خلاف برخی صحبتهای بی اساس در سایتهای کنندگان همه موارد تقریبا از نظر اجرا شبیه به هم نصب می شوند و از قطعات یکسانی بهره می گیرند.
تفاوت بیشتر در امکانات دزدگیر کدینگ و حافظه دائم است. از بین محصولات تنها محصولات ایران کلاچ حافظه دائم دارد و محصولات ایران کلاچ و نوتاش صنعت مجهز به دزدگیر کدینگ می باشد.
در این بین پارامتر تصمیم گیری برای خریداران محترم علاوه بر تعداد امکانات قیمت و کیفیت ساخت و میزان رضایتمندی مشتریان خواهد بود.

کروز کنترل برلیانس- مزایا و ویژگی های محصول ایران کلاچ AET

امکان تثبیت سرعت خودرو در شرایط مختلف رانندگی جلوگیری از عبور ناخودآگاه از محدودیتهای مجاز و احیانا جریمه
آرامش ذهنی فوق العاده در رانندگی به دلیل عدم تمرکز بر روی سرعت و عدم تماس با پدال گاز و لرزش های آن
جلوگیری از جریمه سرعت غیر مجاز کاهش موثر مصرف سوخت به دلیل تثبیت سرعت
سهولت و راحتی استفاده و امکان بهره بری از ماکزیمم سرعت مجازبا کمک کنترل کامپیوتری
عدم نیاز به فشار دادن ممتد پدال گاز و جلوگیری از خستگی عضلات
برخورداری ازحافظه موقت الکترونیکی جهت بازگشت به آخرین سرعت تنظیم شده
برخورداری ازحافظه دائم الکترونیکی جهت بازگشت به سرعت تنظیم شده در روزهای قبل
کاهش موثر خستگی راننده در مسافرتهای طولانی
کاهش مصرف سوخت در رانندگي برون شهري
قابلیت کارکرد در حالت عادی و کروز کنترل و لیمیتر
حفاظت از موتور خودرو با خروج اتوماتیک از حالت کنترل سرعت
قابلیت افزایش و کاهش سرعت خودرو از طریق دکمه های قرار گرفته بر روی فرمان
امکان خارج شدن از وضعیت کروز توسط گرفتن پدال کلاج یا ترمز
امکان خارج شدن از وضعیت کروز با استفاده از دکمه مربوطه بر روی فرمان
با کیفیت عملکردی فوق العاده و قابلیت اطمینان بالا
طراحی شده مطابق با استانداردهای جهانی صنعت خودرو
بهینه سازی عملکرد کروز کنترل در تثبیت سرعت، تعویض دنده ها و بهبود فوق العاده عملکرد آپشن لیمیتر سرعت آپشن
عدم خدشه در درخت سیم خودرو
طراحی شده مطابق با استانداردهای جهانی صنعت خودرو
دارای تاییده های کیفی و استانداردهای مرتبط
افزوده شدن سیستم دزدگیر کدینگ جهت افزایش ضریب ایمنی خودرو شما در مواجهه با سرقت
انجام تغییرات در کلیدهای روتاری‏(‏چرخنده‏)‏ غربیلک فرمان و ارتقای ارگونومی کارکردی
امکان تثبیت سرعت خودرو در شرایط مختلف
دستگاه دارای دو سال ضمانت بی قید و شرط می باشد .