درباره ایران کلاچ |AET

ربات شریمپ رور- دانشگاه شریف

شکل1ربات Shrimp Rover نايب قهرمان مسابقات جهانی رباتيک 2003 در کشور ايتاليا، منشاء شکل گيری ایران کلاچ
درباره ایران کلاچ و نحوه شکل گیری گروه ایران کلاچ و برخی افتخارات

در سال 1383 و پس از نايب قهرمانی تيم رباتيک دانشگاه صنعتی شريف درمسابقات جهانی رباتيک ايتاليا، ایران کلاچ تشکیل شد. موسسان برخی از اعضای تيم رباتیک بودند که همگی از برترين دانشجويان آن زمان دانشگاه در گرايشهای مختلف فنی و مهندسی بودند. ایران کلاچ تصميم گرفت تا پس از کسب افتخار برای ميهن عزيز اسلامی در عرصه صنعت به عنوان يکی از نخستين و برترين مجموعه ها در زمينه کنترل اتوماسيون و رباتيک فعاليت خود را آغاز نمايد . ایرانکلاچ با هدف ساخت قطعات با کیفیت بالا و دوام بسیار زیاد بصورت توامان در عرصه خودرو شروع بکار نمود. با الهام از این هدف در سال 1399 برند"ایمورتال کلاچ " برای این گروه به ثبت رسید.

به لطف و ياری خداوند و با حسن توجهات مسئولين بخشهای مربوطه، اين شرکت هم اکنون حضور در برخی از پروژه های زيربنايي تحقيقاتی و صنعتی در سطح کشور را در آلبوم افتخارات خود ثبت شده مي بيند.

حضور کارشناسان مجرب و دانش آموخته از برترين دانشگاه صنعتی خاورميانه به همراه حمايت علمی و فنی از طرف برخی از اعضای اين تيم در دانشگاههای MIT , Stanford , UBCاين شرکت را از ديگر شرکتهای فعال در اين زمينه کاملا متمايز ساخته است.

مركز تحقيقات پيشرفته اين شرکت سعی دارد تا در ادامه با اتکا به خداوند متعال و با تلاش و پشتکار پرسنل خود، نقش مهمی در سازندگی , اعتلا و پيشرفت ميهن اسلامی ايران و دستيابی به تکنولوژيهای روز دنيا داشته باشد

افتخارات ایران کلاچ

شکل 2 برخی افتخارات ایران کلاچ در یک نگاه

Description: Description: Description: Description: Description: AMT3.JPG

شکل 3 مکانیزم تعویض دنده برقی پراید منشاء شکل گیری ایران کلاچ

آشنایی با مهندس فرشید امیری موسس ایران کلاچ

مهندس فرشید امیری از فارغ التحصیلان برگزیده دانشگاه صنعتی شریف است.
ایشان دوران راهنمایی و دبیرستان را در مرکز تیزهوشان استان کرمانشاه (سمپاد) طی نمود. کسب همزمان عناوین برگزیده کشوری در مسابقات فیزیک و کامپیوتر و در عین حال دانش آموز برگزیده درسی مرکز باعث شد تا به راحتی پای به دانشگاه صنعتی شریف بگذارد.
امیری در دانشگاه صنعتی شریف بصورت همزمان در دو رشته مهندسی مکانیک و مهندسی برق تحصیلات خود را ادامه داده و در هر دو رشته بعنوان دانش آموز نخبه در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده و در نهایت در رشته طراحی خودرو مدرک کارشناسی ارشد گرفت.
در دوران دانشجویی مهندس فرشید امیری به عنوان مسئول دانشجویی آزمایشگاه رباتیک دانشکده مهندسی مکانیک پروژه های متعددی را با همکاری سایر دانشجویان به انجام رساند و مهمترین آنها ساخت ربات Shrimp Rover و کسب عنوان نایب قهرمانی جهان در مسابقات جهانی روبوکاپ جهانی 2003 بود. همزمان ایشان بصورت پاره وقت در شرکت مگاموتور با خودرو آشنا شد.
کسب عناوین مختلف کشوری در جشنواره خوارزمی ، جشنواره بین المللی شیخ بهایی ، انتخاب به عنوان برترین جوان صنعت کشور توسط سازمان ملی جوانان ، انتخاب به عنوان برترین کارآفرین ملی و طراح کسب و کار برگزیده کشوری توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و شهرک علمی و تحقیقاتی شیخ بهایی اصفهان تنها بخشی از افتخارات مردی است که بجای زندگی راحت و ادامه تحصیل در بهترین دانشگاههای اروپا و آمریکا ، حضور در کشور و فعالیت در سخت ترین شرایط و تنگناها را انتخاب نمود.
اما برترین افتخار مهندس فرشید امیری و ایران کلاچ قرار گیری در جمع 50 فناوری برتری ملی بعد از انقلاب با طرح گیربکسهای اتوماتیک AMT و ملاقات اختصاصی با رهبر انقلاب در سال 1386 بود.
در سال 1388 و پس از کسب عنوان برترین فن آفرین کشور در جشنواره شیخ بهایی با توجه به درخشش ممتد مهندس فرشید امیری در حوزه های اجرایی و با توجه به نگاه فنی به عنوان یکی از مدیران ارشد وزرات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دعوت به کار شدند. ایشان 5 سال در حوزه مدیریت کلان در آموزش فنی و حرفه ای به عنوان جوان ترین مدیر کل وزارتخانه فعالیت داشته و در این مدت نیز چندین بارعناوین برترین مدیر ملی و استانی در حوزه تحول اداری و ساختارهای پیشرفته و نوین را کسب نمودند.
مهندس فرشید امیری به دلیل علاقه وافر به صنعت در سال 1393 و با اصرار شخصی از ساختار دولتی کناره گرفت و به ایران کلاچ بازگشت؛ اما اینبار با طراحی جدید در ایران کلاچ منشاء تحولات ارزشمندی شد که تا امروز نیز ادامه دارد. کسب بیش از 70 درصد بازار کلاچ اتوماتیک کشور به عنوان برترین شرکت حوزه کلاچ اتوماتیک و قرار گیری در جمع برترین سازندگان کروز کنترل دریچه گاز برقی و دریچه گاز سیمی و ادوات ویژه افراد کم توان ، انعقاد تفاهم نامه همکاری در جهت ایجاد آزمایشگاههای نوین تست و ارزیابی خودرو، تنها بخشی از نمایش درخشان ایران کلاچ نوین است.

محصولات ایران کلاچ

الف-ایمورتال کلاچ برقی یکپارچه
ب- ردیاب ایمورتال
ج- هوم لینک ایمورتال
د- ایمورتال کلاچ برقی
ه-گیربکس اتوماتیک AMT
و-کلاچ اتوماتیک اتومید
ز- کروز کنترل یونیورسال برای خودروهای دریچه گاز برقی در سه مدل
و- کروز کنترل یونیورسال برای خودروهای دریچه گاز سیمی در سه مدل
ح-کروز کنترل فابریک دریچه گاز سیمی دنا با سوئیچ فابریک
ط- کروز کنترل فابریک دریچه گاز برقی خودروهای جک اس فایو ، برلیانس 300
ی- کروز کنترل نوهازارد مخصوص خودرو اچ سی کراس با سوئیچ فابریک

تائیدیه ها و استانداردهای ایران کلاچ

-تنها دارنده مجوز رسمی عرضه آپشن کلاچ اتوماتیک از خودروسازان در کشور
-اخذ تائیدیه دانش بنیان رتبه A برای دو محصول ایمورتال کلاچ و ایمورتال کروز
-اولین دارنده تائیدیه پلیس راهور و مجوز شماره گذاری برای گیربکس اتوماتیک AMT و کلاچ اتوماتیک در ایران
-اولین و تنها دارنده تائیدیه استاندارد برای گیربکس AMT در ایران به شماره 61136
-اولین دارنده تائیدیه اداره استاندارد برای کلاچ اتوماتیک در ایران به شماره 74533
-تنها دارنده استاندارد کیفی کارخانه ای در بین شرکتهای آپشن داخلی با 5 عنوان استاندارد ثبت شده در اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
-اولین دارنده تائیدیه محصولات تولیدی گیربکس AMT و کلاچ اتوماتیک توسط شرکت بازرسی کیفیت نوآوران کیفیت پارس در ایران به شماره 31251
-دارای تائیدیه ایزو SWISSCERT به شماره 758716
-دارای تائیدیه عرضه محصولات کروز کنترل در آپشن ایرانخودرو آپکو در خصوص انواع کروز کنترلهای برقی یونیورسال

افتخارات علمی و پژوهشی ایران کلاچ

-قرارگیری در جمع 50 فناوری برتر ملی بعد از انقلاب
-گواهی ثبت علامت تجاری 10 ساله "ایمورتال کلاچ" -کسب عنوان شرکت برتر در حوزه فناوری در نمایشگاه بین المللی آپشن 1400 در نمایشگاه شهر آفتاب
-کسب عنوان کارآفرین برتر ملی در سال 1392 در جشنواره کارآفرینان برتر ملی
-کسب عنوان فن آفرین برتر ملی در سال 1388 در جشنواره بین المللی شیخ بهایی
-ثبت عناوین مختلف اختراعات در حوزه کلاچ اتوماتیک و گیربکس اتوماتیک AMT
-کسب رتبه برگزیده جشنواره جوان خوارزمی
-کسب رتبه شایسته تقدیر در نخستین همایش مناسب سازی محیطهای شهری برای جانبازان و معلولین در سال 1388
-اخذ طرح تائیدی از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران
-چندین دوره طراح برترین کسب و کار ملی
-کسب عنوان برترین شرکت داخلی در جشنواره علم تا عمل